У Верховній Раді Криму буде все більше жінок та бізнесменів, й усе менше - оригінальних ідей

20.10.2010 // АР Крим

19 жовтня 2010 року у сімферопольському інформаційному прес-центрі відбувся круглий стіл "Передвиборні програми та списки кандидатів до Верховної Ради Криму: аналіз та обговорення", зорганізований Кримською стратегічною ініціативою Центру політичної освіти. У обговоренні результатів аналізу взяли участь усі запрошені: кандидати у депутати, політологи, громадські діячі та журналісти.

На круглому столі аналітиками Кримської стратегічної ініціативи було представлено результат кількісного дослідження списків кандидатів у депутати Верховної Ради АРК від політичних партій. Так, сукупно на цих виборах за списками 37 партій балотуються 578 осіб, тобто у середньомупо 12 на кожне з половини місць у парламенті. Найбільша кількість кандидатів у спискунараховує Партія регіонів – рівно 100, найменше – по одному – у списках Української соціал-демократичної партіїта Народно-трудового союзу України. Середня чисельність кандидатів у списку – 16 осіб.

Також присутнім було продемонстрованоокремі тенденції, що виникли на місцевих виборах у 2002 та 2006 роках. Так, відсоток жіноку списках кандидатів зріс з 7,5 % у 2002 р. до 16 % у 2006 р. та 16,5 % на цих виборах. У порівнянні з 2002 роком істотно збільшилась кількість членів партій серед кандидатів – з 54 % до 69 %. Вікова структура не зазнала значних змін, проте суттєво зросла чисельність підприємців, які забажали завести собі депутатські мандати – з 33 % у 2006 році до 51 % на цих виборах. Ще однієювідмінністю у порівнянні з минулим волевиявленням стало співвідношення мешканців кримської столицідо вихідців з регіонів. У 2006 році сімферопольці складали 65 % усіх депутатів, у цьому році можутьскласти лише 47 %.

У випадку з передвиборними програмами партій позитивних тенденцій не спостерігалось; необов’язковість цього документуспричинило те, що лише п’ять місцевих осередків подбали про те, щоб донести власнебачення про майбутнє Криму до виборців. З контекстного аналізу програм можна побачити, що за 14 ключовимипитаннями (ЖКГ, охорона здоров’я, туризм тощо) серед представниківрізних політичних сил панує повна одностайність, відсутні протилежні підходидо вирішення проблем Криму. Разом з тим, лише три ідеї, які не увійшли доосновного списку, можуть претендувати на оригінальність та новітність.

За результатами обговорення стало зрозуміло, що незважаючи на окремі якісні поліпшення (наприклад, зростання чисельності жінок та молоді у списках кандидатів), чекати на кардинальне оновлення кримської політичної еліти, рівно й як миттєвого покращання ситуації у автономії за результатами цих виборів, не випадає.

Для звантаження:

Сергій Громенко

Джерело: http://www.cpe.org.ua/news/new_191.html